Jaki okap wybrać do aneksu kuchennego?

Okap jest niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Jeśli jest ona dodatkowo połączona z salonem, wymagania co do okapu rosną. Ma on nie tylko efektywnie pochłaniać wilgoć i zapachy, ale być przy tym cichym i pasować do aranżacji pomieszczenia. Wyposażenie aneksu kuchennego w idealny okap wcale nie jest tak prostym zadaniem. Warto poświęcić nieco czasu na poszukiwanie i wybór odpowiedniego modelu. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, czym kierować się podczas przeglądania ofert kolejnych producentów. Sprawdź, jaki okap jest najlepszy do aneksu kuchennego.

Szukaj modeli wydajnych i cichych

Okapy kuchenne mają za zadanie przede wszystkim oczyścić powietrze w kuchni z pary wodnej, tłuszczu i zapachów z gotujących się dań. Dzięki temu kuchnia pozostaje czysta, meble nie rozwarstwiają się pod wpływem wilgoci, a całe mieszkanie nie pachnie ugotowanym brokułem. Funkcje te stają się jeszcze istotniejsze, gdy kuchnia otwarta jest na salon. Połączenie kuchni z pokojem reprezentacyjnym ma wiele zalet i jest dziś obecnie modne, ale rozprzestrzenianie się zapachów i pary wodnej po kolejnym pokoju należy do największych minusów tego rozwiązania.

Wybierają okap do aneksu, przede wszystkim zwróć uwagę na modele o dużej wydajności. Powinna być ona dopasowana do powierzchni całego aneksu i salonu. Dzięki temu masz pewność, że brzydkie zapachy nie przedostaną się do kolejnych stref w pomieszczeniu.

Podczas gotowania nic tak nie drażni niż głośny okap. W kuchni zamkniętej denerwuje on tylko osobę gotującą, a w aneksie do osób zirytowanych dołączają także te, które próbują odpocząć na sofie przed telewizorem. Kolejnym istotnym parametrem jest zatem hałas generowany podczas pracy. Wybieraj modele okapów jak najcichsze.

Dopasuj okap do aranżacji pomieszczenia

Kuchnia otwarta na salon musi być odpowiednio zaaranżowana, aby całe pomieszczenie tworzyło spójny wystrój. Okap jest zazwyczaj widocznym i sporym elementem wyposażenia. To właśnie dlatego kolejnym aspektem, na który musisz zwrócić uwagę, jest design wybranego modelu. Musi on pasować nie tylko do aranżacji samego aneksu, ale także salonu.

W sklepach na szczęście znajdziesz wiele modeli, które zachwycają nowoczesnym designem. Czarne okapy z lustrzanym panelem są idealnym wyborem do nowoczesnych aranżacji. Łatwo dopasują się do pozostałego sprzętu AGD i nie będą tak bardzo widoczne Jeśli masz kuchenkę zamontowaną na wyspie, najlepszym wyborem są okapy wiszące w kształcie tuby. Staną się wówczas ciekawym i funkcjonalnym elementem wystroju kuchni.

Okapy kuchenne pozwolą Ci zachować porządek w kuchni, a zapachy uwalniane podczas gotowania nie opuszczą strefy z kuchenką. Ten element wyposażenia każdej kuchni jest szczególnie ważny w aneksach kuchennych, gdzie chronią nie tylko strefę kuchenną, ale wypoczynkową przed wilgocią i brzydkimi zapachami. Wybierając urządzenie do aneksu kuchennego, kieruj się przede wszystkim jego wydajnością, designem i emitowanym poziomem hałasu. Wydajność powinna być jak najwyższa, hałas jak najniższy, a wygląd dopasowany do aranżacji przestrzeni wokół niego.