sidekix-media-i_qc1jicza0-unsplash_wp

Kuchnia urządzona w stylu minimalistycznym kojarzy się z porządkiem i harmonią nie bez przyczyny. Wnętrza urządzone w tym stylu wnętrzarskim właśnie tym się charakteryzują – są uporządkowane, a wszelkie zbędne przedmioty znajdują swoje miejsce wewnątrz pojemnych szuflad. Na co zwrócić uwagę urządzając minimalistyczną kuchnię? Sprawdziliśmy.

Porządek i harmonia w Twojej kuchni

Zmiany w kuchni warto rozpocząć od postaw, czyli od podłogi. W kuchniach urządzonych w stylu minimalistycznym większość osób decyduje się na jasną podłogę. Część z nich stawia na tradycyjne płytki, inni zaś wybierają jasne panele – https://fachura.net/36-panele-podlogowe-biale. Oba materiały doskonale sprawdzają się w kuchni. Płytkom niestraszny jest kontakt z wodą. Są także odporne na zniszczenia i zarysowania. Wysokiej jakości panele również są wodoodporne, dlatego coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych płytek na rzecz paneli, które to doskonale sprawdzają się w każdym z pomieszczeń w domu, nawet w łazienkach.

We wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym królują zazwyczaj biele. Wiele osób decydując się na urządzenie kuchni w takim stylu, zazwyczaj postanawia kupić białe meble kuchenne. Biel doskonale prezentuje się w kuchni i wprowadza do niej spokój i harmonię. Wbrew pozorom białe meble są łatwe do utrzymania w czystości, a wszelkie zabrudzenia wystarczy przetrzeć delikatną ściereczką. Meble w kuchni minimalistycznej charakteryzują się również pojemnymi szufladami, w których mieści się większość sprzętu kuchennego.

Co z dodatkami?

W minimalistycznej kuchni nie znajdziesz zbyt wielu dekoracji czy dodatków. Warto więc postawić na kreatywne i niestandardowe rozwiązania, dzięki którym mimo spokoju, porządku i harmonii, w kuchni nie będzie zwyczajnie nudno. Doskonałą, lecz niestandardową dekoracją w kuchni może być np. oświetlenie. Wiele osób decyduje się na zakup żyrandoli w postaci zwisających, dużych lamp. To doskonały dodatek do kuchni, który będzie pełnił funkcję nie tylko praktyczną, lecz także dekoracyjną. Jeśli w swojej kuchni posiadać będziesz wyspę kuchenną, doskonałym pomysłem będzie kupno hokerów, które są nie tylko wygodne, lecz są także świetną dekoracją.

Styl minimalistyczny to zazwyczaj jednak coś więcej niż tylko pomysł na urządzenie kuchni. Minimalizm to również styl życia. Przed remontem kuchni warto więc przeprowadzić porządki i pozbyć się przedmiotów, z których od dawna nie korzystaliśmy i nie będziemy korzystać w przyszłości. Pozbyć się nie oznacza wyrzucić. Warto dawać sprzętom drugie życie. Można więc je sprzedać lub oddać za darmo. Jeśli oprócz posiadania minimalistycznej kuchni, chcesz wprowadzić minimalizm to swojego życia, to warto dowiedzieć się, czym on jest. Można nazwać go stylem życia. Minimaliści starają się pozbyć wszystkich zbędnych rzeczy ze swojego domu i otoczenia, aby nie zajmowały one ich cennego czasu i uwagi, którą warto poświęcić na takie wartości, jak rodzina, przyjaciele, hobby czy samorozwój. Większość domów i mieszkań jest przepełnionych przedmiotami, które od lat nie są używane, a zajmują wiele cennego miejsca. Minimalistyczny dom to taki, w którym każdy przedmiot jest „po coś”. Pozbywając się niepotrzebnych rzeczy z domu lub mieszkania, zyskujemy wiele wolnej przestrzeni. Kuchnia jest jednym z wielu pomieszczeń, w których mamy tendencje do przechowywania wielu niepotrzebnych przedmiotów i sprzętów kuchennych. Przed metamorfozą kuchni warto więc przejrzeć wszystkie przedmioty, jakie posiadamy, aby wraz ze zmianą stylu wnętrzarskiego wprowadzić odrobinę minimalizmu również do swojego życia.