Kuchnie dębowe nowoczesne – co je wyróżnia?

Meble kuchenne dębowe przywołują skojarzenia z tradycyjną kuchnią zaaranżowaną w stylu klasycznym. Nowoczesne kuchnie dębowe doskonale odnajdują się w wielu stylach aranżacyjnych.

Meble dębowe do kuchni znakomicie wpisują się w najnowsze trendy. W sprzedaży dostępne są meble w różnych odcieniach dębu. Trzeba przyznać, że meble dębowe lub z dębową okleiną mają subtelny urok. Dąb ma ciekawe usłojenie. W każdej z odmian wygląda naturalnie. Kuchnie dębowe nowoczesne oraz inne meble z tego drewna ze względu na swoją trwałość uznawane są za ponadczasowe. Mogą przetrwać w idealnym stanie dziesiątki lat i przechodzić z pokolenia na pokolenie.

Kuchnie dębowe nowoczesne – przytulne miejsce

Kuchnia uważana jest przytulne i rodzinne miejsce. To wręcz centrum domowego świata – w końcu tutaj gotujemy posiłki, pijemy kawę, często rodzinnie przygotowujemy jedzenie. Nic tak nie łączy domowników, jak wspólne gotowanie i spotkania przy stole. Dlatego najchętniej wybieramy do kuchni meble, które budują miłą i przytulną atmosferę.

Ponadczasowe kuchnie dębowe

Pomimo przemijalności trendów i sezonowości różnych wzorów i kolorów mebli kuchennych, kuchnie dębowe dzierżą palmę pierwszeństwa. Niestraszny im styl skandynawski, angielski, boho, prowansalski, czy industrialny. Wyroby dębowe to klasyk sam w sobie, coś pewnego jakościowo i przepięknego wizualnie. Kuchnie dębowe przetrwały pokoleniowe burze i nadal są obiektem pożądania. O jego niesłabnącej popularności nowoczesnych kuchni dębowych świadczy coraz szersza oferta różnych odcieni i struktur. Meble dębowe w nowoczesnej odmianie zachowały swój naturalny urok, stały się subtelniejsze i delikatniejsze. Zmiany w żaden sposób nie wpłynęły na ich elegancję i ponadczasowość. Rysunek słojów dębowych jest naturalny, daje poczucie harmonii we wnętrzu. Nowoczesne kuchnie dębowe zachwycają swoim pięknem, są godnymi następcami mebli z tego drewna wyprodukowanych wiele lat temu.

Łączenie drewna dębowego z innymi materiałami

Bez wątpienia można łączyć współczesne meble dębowe z tymi sprzed lat i aranżacja wnętrza będzie prezentowała się fantastycznie. Na tym polega siła dębowych kuchni – bez względu na to, ile mają lat wyglądają elegancko i fenomenalnie. Nikt nie powie, że to kiczowate meble. Warto dodać, że kuchnie dębowe nowoczesne produkowane są także jako zestawy dwukolorowe – z monofrontami w kolorze białym, szarym, czarnym, czy jako zestawienie dwóch różnych odcieni dębu. Połączenie dębowego drewna ze stalą, miedzią, srebrem, złotem, a także z różnego rodzaju połyskującymi lakierami jest strzałem w dziesiątkę i zyskuje na popularności. Wszystkie wymienione połączenia potwierdzają uniwersalność kuchni dębowych. Przez kontrast wydobywa indywidualny charakter urządzonej przestrzeni.

Meble z drzewa dębowego – inwestycja na wiele lat

Meble dębowe uznaje się za najtrwalsze i solidne. Najczęściej wybieranymi elementami wykonanymi z tego rodzaju drewna są piękne i wytrzymałe stoły do jadalni, komody, witryny oraz meble kuchenne. Dąb jest drzewem szlachetnym, symbolizującym długowieczność i solidność. Przysłowie „chłop jak dąb” – oznacza przecież człowiek rosłego i silnego. Dlatego drewno dębowe wykorzystywane jest do tworzenia elementów wyposażenia wnętrz o najlepszej jakości. Ceny mebli dębowych nie należą do najniższych. Trzeba zaznaczyć, że są to meble warte każdej wydanej złotówki. Kuchnie dębowe nowoczesne są więc inwestycją na lata. Cechują się świetnymi parametrami użytkowymi i ponadczasowym pięknem.

Zalety mebli dębowych

Kuchnie dębowe nowoczesne- co je wyróżnia
Kuchnie dębowe nowoczesne- co je wyróżnia

Wytrzymałość to kluczowa cecha kuchni dębowych nowoczesnych. Są wyjątkowo trwałe i odporne na upływ czasu obciążenia, ścieranie, zarysowania oraz inne czynniki. Najczęściej są fabrycznie zabezpieczone przed szkodliwymi działaniami człowieka i czasu. Ich pielęgnacja nie jest wymagająca. Plusem jest także estetyka – tego typu meble kuchenne są uniwersalne i ślicznie wyglądają w każdym wnętrzu, nawet w stylach współczesnych. Różnią się swoją barwą i usłojeniem, ale jedna ich cecha wspólna pozostaje niezmienna- nadają każdemu pomieszczeniu przytulny charakter. Drewno dębowe budzi skojarzenie z bezpieczeństwem, harmonią i spokojem. Meble dębowe sprawdzają się nie tylko w kuchni, ale także w sypialni, przedpokoju, biurze, gabinecie i salonie. Z drewna dębowego można wykonać solidną zabudowę kuchenną. Sprawiają, że kuchnia staje się wnętrzem reprezentacyjnym o niezwykłej estetyce. Kuchnie dębowe nowoczesne są przykładem trendu ponadczasowego- inspiracji z natury. Mają wyjątkowy potencjał dekoracyjny. Kuchnia dębowa cieszy domowników przez wiele lat, a nawet przez pokolenia.

Tylko oryginalne meble dębowe

Jeżeli planujemy umieścić w kuchni meble dębowe, to musimy się liczyć z większym wydatkiem, bo są to najlepsze jakościowo meble. Ich producenci nie uznają kompromisu między jakością a ceną. Dlatego, jeżeli cena wydaje się nam podejrzanie niska, to z dużym prawdopodobieństwem, można powiedzieć, że nie są to meble dębowe, tylko udekorowane okleiną imitującą usłojenie dębu. W trakcie zakupów klient powinien mieć pewność, że wybrany przez niego to meble z litego drewna dębowego. Na rynku można znaleźć bardzo bogatą ofertę mebli świetnie imitujących drewno dębowe lub oklejone okleiną w kolorze litego dębu, dlatego łatwo można się pomylić.

Wykończenie kuchni dębowej

Kuchnia dębowa może mieć bardzo różne kolory wykończenia, co daje ogromne pole do tworzenia wspaniałych aranżacji Naturalne drewno dębowe może też samo w sobie różnić się nieznacznie odcieniem, dlatego jest jedyne w swoim rodzaju. Niepowtarzalnego uroku dodają mu przepiękne i porowata struktura. Jego pierwotna barwa może wahać się w dużej palecie kolorów – od żółtobrązowej po kolor brązowy.

Dębowe kuchnie nowoczesne to meble dla osób, które chcą cieszyć się piękną kuchnią przez długie lata. Oczekują mistrzowskiej jakości i doceniają naturalność oraz elegancję. Meble kuchenne dębowe czynią z kuchni miejsce klimatyczne, gdzie czujemy powiew natury i cudowną atmosferę.