The Best Fluffy Pancakes recipe you will fall in love with. Full of tips and tricks to help you make the best pancakes.

Odbojnice przemysłowe – które wybrać?

Szukasz dobrych odbojników przemysłowych do swojego magazynu lub hali? Wejdź i sprawdź, które odboje sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku!

W zależności od tego, z jakim budynkiem masz do czynienia i jakiej ochrony potrzebujesz, musisz przyjrzeć się innym odbojnicom przemysłowym. Bo warto wiedzieć, że jest to zróżnicowana grupa produktów. I każdy rodzaj dedykowany jest innemu miejscu w magazynie czy hali.

Spis treści:

  • Odbojnice przemysłowe – co to takiego?
  • Czym charakteryzują się dobre odboje magazynowe i przemysłowe?
  • Które odbojniki stalowe warto wybrać?

Co możemy nazwać odbojnicami przemysłowymi?

Ciasne alejki, w których trudno o prawidłowy manewr czy obszary, w których panuje zarówno ruch pieszy, jak i maszynowy – to tylko dwa z wielu przykładów, w których rośnie ryzyko uszkodzenia pojazdów, budynku, a nawet zagrożenia życia pracowników. Aby tego uniknąć, wykorzystuje się właśnie odbojnice przemysłowe. To pojedyncze elementy ochronne, przyjmujące formę słupków, listew, regałów i długich barierek. Ich nadrzędnym zadaniem jest zabezpieczyć powierzchnię, przed którą stroją, a dodatkowym – wytyczyć szlaki komunikacyjne.

Czy każdy słupek można nazwać odbojnicą magazynową lub przemysłową? Niekoniecznie! Musisz wiedzieć, że dopuszczone do sprzedaży odboje to produkty certyfikowane, wykonane z wytrzymałych i elastycznych materiałów oraz pokryte farbą o specyficznym, ostrzegawczym ubarwieniu. Ich wygląd i funkcjonalność reguluje m.in. Polski Komitet Normalizacyjny, a specyfikacja musi być zgodna m.in. z międzynarodowymi normami ISO.

king-formatka-zaplecze-odbojnice-przemysłowe_4_221122.jpg

Po czym poznać dobre odboje przemysłowe?

Warto zwrócić uwagę na kilka cech. Przede wszystkim tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Do najpopularniejszych należy polietylen o dużej gęstości, który sukcesywnie zgina się w przekroju pręta metalowego (biegnącego wzdłuż odbojnicy). Dzięki temu ugina się pod naciskiem maszyny, nie uszkadzając jej. Nie powoduje też pękania podłogi ani nie ulega erozji żadna z jego części. Należy szukać odbojników magazynowych o solidnym mocowaniu do podłoża – takim, który nie słabnie wraz z upływem czasu i który nie powoduje przesuwania się czy chwiania odbojnika. Ważne, by w miejscu zetknięcia elementu ochronnego z podłożem występowała uszczelka, zapobiegająca gromadzeniu zabrudzeń. Wysokiej jakości odboje stalowe cechuje także dobre barwienie, a nie tylko powierzchowne malowanie. Takie słupki czy barierki charakteryzuje zwiększona odporność na blaknięcie pod wpływem promieniowania UV. Nie łuszczą się, co czyni je łatwiejszymi w czyszczeniu i higieniczniejszymi. Oczywiście dobre odbojnice przemysłowe są również dopasowane do potrzeb danego budynku!

Czytaj także:  Kuchnia w kształcie U: 7 tajemnic idealnej aranżacji!

Kształt, rozmiar i wysokość odbojów stalowych decyduje o ich zastosowaniu. Zgodnie z tym wyróżnia się: słupki ochronne, odbojnice liniowe (barierki ochronne), listwy przypodłogowe i narożniki ochronne. Każdy z nich może spełniać swoją funkcję zarówno pojedynczo, jak i w połączeniu z dodatkowymi egzemplarzami tego samego rodzaju czy zupełnie innymi odbojnicami.

Do najpopularniejszych należą odbojniki liniowe. Można je bowiem wykorzystać zarówno do zabezpieczenia newralgicznych punktów budynku (np. ścian, kolumn, drzwi), jak i wytyczenia ciągów komunikacyjnych. Podobną funkcjonalnością wykazują odboje-słupki, przypominające słupki parkingowe. Ze względu na mniejszy rozmiar mają jednak nieco bardziej ograniczone możliwości niż długie i nierzadko złożone z kilku rur barierki ochronne. Listwy przypodłogowe i narożniki powstały po to, by chronić dolne części ścian i kolumn przed maszynami mającymi potencjał do uszkodzenia tychże części. Wśród nich znajdują się również najazdy kablowe, chroniące przewody elektryczne.

__

 

Udostępnij!
Jakub
Jakub

Jestem Jakub, miłośnik gotowania i autor na portalu cowkuchni.pl. Swoją pasję do tworzenia wyjątkowych potraw rozwijam wieczorami, kiedy mam chwilę spokoju :) Na blogu dzielę się sprawdzonymi przepisami i kulinarnymi inspiracjami, pomagając czytelnikom odkrywać nowe smaki i techniki gotowania. Moim celem jest, aby każda chwila spędzona w kuchni była nie tylko przyjemnością, ale i okazją do nauki, a efektem były pyszne i zdrowe dania.

Articles: 76